Wszystko jest możliwe, tak długo jak angażujesz w to swój umysł swoją pracę i swój czas.


Michael Phelps

Energia umysłu
jest energią życia...

Arystoteles

Aktualności

Korea Południowa mentalnie :)

25.01.2019

Póki jeszcze emocje nie opadły dzielę się z Wami tym co działo się na naszym dzisiejszym spotkaniu w Gimnazjum Pilchowice z ekipą Szkolna Ekspedycja 12 uczniów po raz kolejny dzięki organizacji Stowarzyszenie Carpe Diem wyrusza na drugi koniec świata, tym razem miejscem docelowym jest Korea Południowa.

Moim celem na ten warsztat jest przygotowanie mentalne do wyprawy. Pokazanie nie tylko kraju do, którego zmierza ekspedycja, ale pokazanie również jak ważne są kwestie kulturowe danego obszaru oraz przede wszystkim uważaność na siebie oraz innych. Uczestnicy są z dala od swojego rodzinnego domu, bez bliskich,w zupełnie inne kulturze. Nie raz, szczególnie Ci którzy już w wyprawie uczestniczyli, przekonali się, że nie zawsze jest tak kolorowo jak pokazują to przewodniki. Czasem jest pod górę, ale trzeba mieć świadomość, że z góry widok jest najpiękniejszy.

Dlatego ważne jest nauczyć się być w grupie, wspierać się i dbać o poczucie bezpieczeństwa innych. O poczucie bezpieczeństwa fantastycznie zadbali dzisiaj "starzy wyjadacze", którzy wdrożyli w warsztat nowe uczestniczki, dzieląc się również swoimi doświadczeniami z poprzednich wypraw. Każdy jest inną częścią tej układanki, która w efekcie tworzy zespół. 

Jako, że Korea kojarzy mi się z wieloma symbolami m.in. na fladze, na której każdy znak i kolor ma swoje znaczenie. Poświęciliśmy sporo czasu na symbolach i metaforze, aby każdy z uczestników mógł jeszcze bardziej poznać siebie, swoje oczekiwania związane z podróżowaniem i czerpać z wypraw nie tylko korzyści zwiedzania, ale również korzyści sfery mentalnej i kształtującej naszą osobowość. Symbole i metafora ułatwiają nam wyrażanie siebie i naszych emocji. Wspaniałe historie podróżnicze dzięki nim uczestnicy tworzyli podczas zajęć, chyba sami nie zdawali sobie sprawy jacy są kreatywni ;) wyznaczali sobie nowe cele w związku z podróżami i każdy wyraził siebie poprzez wybrany symbol

powrót do listy